Szkolenie z pierwszej pomocy
Dnia 27.05.2026 r. odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla opiekunek środowiskowych i asystentów związanych z działalnością Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku.
Czterogodzinny program był bogaty w zagadnienia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne.
Omówiono między innymi jak udzielić pierwszej pomocy podczas utraty przytomności, jak udzielić pomocy dziecku, a także jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.
Uczestnicy mieli okazję wykonać ćwiczenia na nowoczesnych fantomach, zapoznać się z obsługą defibrylatora AED oraz sprawdzić jakie wyposażenie znajduje się w prawidłowo wyposażonej apteczce.
Grupa uczestniczyła w zajęciach bardzo aktywnie, z dużym zainteresowaniem brała udział w ćwiczeniach praktycznych i wspólnej dyskusji.
Wioletta Krysztofiak
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!